میزان واردات کاشی و سرامیک روسیه بیش از 29 درصد  افزایش داشته است. واردات در سال 2016 حدود 38 میلیون متر مربع بوده است که در سال 2017 به 49 میلیون متر مربع رسید. این رقم در سال 2018، به 50 میلیون مترمربع رسید .

تفاهمنامه‌ها و توافقات صورت گرفته از جمله موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی، کریدور سبز گمرکی، اسناد کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، تفاهمات مربوط به کارگروه همکاری‌های استانی و منطقه ای بین ایران و روسیه و…  بستر ها و زیرساخت های لازم برای حضور شرکت های ایرانی در بازار روسیه را فراهم کرده است.

دسترسی شرکت های ایرانی به بازار روسیه از طریق ریلی، دریایی و جاده ای، در مقایسه با رقبای اروپایی و چینی، نیز نقش مهمی در توسعه فعالیت برون مرزی و منطقه ای شرکت های ایرانی دارد.

با توجه به ظرفیت های داخلی، شرکت های ایرانی فعال در تولید انواع محصولات کاشی و سرامیک نیز با افزایش و ارتقاء کمی و کیفی و بهبود رقابت پذیری محصولات خود و نیز مشارکت در نمایشگاه‌های روسیه و معرفی تولیدات و بازاریابی مناسب، می توانند سهم قابل توجهی از بازار روسیه داشته باشند. (منبع: معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه https://ed.mfa.ir)

اخبار و اطلاعات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *