خشکبار ایرانی می تواند شامل انواع آجیل ایرانی تا سایر محصولات در این حوزه مانند آلو، گردو و خرما و زعفران و کشمش و… یا حتی میوه های خشک شده باشد. کشور ایران در زمینه تولید خشکبار نسبت به ترکیه در جایگاه بهتری قرار دارد که بیشترین علت این مزیت را می توان مدیون آب و هوای ایران بود. کشور ترکیه کشوری سردسیر است و همین امر سبب شده است بسیاری از محصولات حوزه ی خشکبار نتوانند در این آب و هوا رشد کنند اما، کشور ایران با آب و هوایی گرمسیرتر نسبت به کشور ترکیه مزیت بهتری در تولید خشکبار دارد. همین دلیل سبب شده است که صادرات به ترکیه در حوزه خشکبار رونق خوبی پیدا کند.

صادرات خرما از ایران به ترکیه

خرمای ایران در کل دنیا معروف است و همین معروف بودن و محبوبیت می تواند به صادر کنندگان خرما کمک زیادی کند .در زمینه صادرات خرما یکی از *بهترین مقاصد صادرات ، کشور ترکیه* می باشد .
کشور ترکیه با داشتن جمعیت ۸۰ میلیون نفری و اکثرا مسلمان یکی از بهتریت بازارهای صادرات خرما را برای ایران شکل می دهد . در واقع هم جایگاه خرما در بین مسلمانان و هم کیفیت قابل قبول خرمای تولید شده در ایران باعث می شود مردم ترکیه خرمای ایران را انتخاب کنند.
*نکته دیگر اینکه*

ترکیه از نظر جغرافیایی ، دروازه ورود به اروپا به ویژه شرق اروپا میباشد .کشور ترکیه به طور متوسط سالانه ۱۶۰۰۰ تن خرما از سراسر دنیا وارد میکند که سهم بازار ایران فقط یک چهارم این میزان است که همین سهم کم بازار باید مشوقی باشد تا بتوانیم جایگاه بیشتری از بازار صادرات خرما به ترکیه را کسب کنیم.

نمایشگاه غذا و نوشیدنی آنتالیا که در تاریخ 25 الی 28 دی ماه 1398 برگزار میگردد میتواند فرصتی مناسب برای ورود به این بازار پررنق باشد.

اخبار و اطلاعات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *